Životní pojištění

Životní pojištění k hypotéce

Hypotéka je úvěr, pomocí kterého získáme vlastní nemovitost, kterým však na sebe na druhou stranu bereme dlohodobý závazek splácení této půjčky.

Hypotéka je jištěna v první řadě zástavou nemovitosti, která chrání banku pro případ, kdy by dlužník přestal splácet. Pokud se v průběhu splácení hypotéky dostanete do tíživé životní situace, která vám v dalším splácení nedovolí pokračovat, může situace dojít až do stadia exekuce, kdy banka nemovitost, která slouží jako zástava, prodá.

V případě úspěšného prodeje si banka získanou částu ponechá na úhradu dluhu a pokud bylo prodejem získáno více peněz, než činí dluh, přebytek připadne bývalému majiteli nemovitosti.

Horší případ ovšem nastane, pokud částka k pokrytí celé dlužné částky nestačí a dojde k umazání pouze části dluhu. Dlužník přijde o nemovitost a i nadále bance část původního dluhu dluží.

Možností, jak předejít takovéto situaci je uzavření vhodně nastaveného životního pojištění k hypotéce, přičemž zajištění hypotéky pomocí životního pojištění banky v některých případech i samy vyžadují. Některé banky také v případě uzavřeného životního pojištění nabízí nižší úrokovou sazbu.

Pokud životní pojištění k hypotéce vyžaduje banka nebo vaše životní situace, je potřeba vybrat si nejvhodnější variantu. Životní pojištění se dá zjednodušeně rozdělit do tří typů - investiční, kapitálové a rizikové životní pojištění. A právě poslední zmíněné je tím, které nás bude zajímat pro účely životního pojištění k hypotéce.

Životní pojištění k hypotéce by mělo krýt nejen rizika smrti, ale také invalidity či trvalých následků úrazu, což je situace, kdy bývá nejen omezen příjem domácnosti, ale jsou navíc zvýšeny výdaje, někdy i mnohonásobně.

Přitom právě trvalé následky úrazu či invalidita se velmi často podceňují. Jsou to oblasti, které by pojistka měla zahrnovat i přesto, že zvyšují její cenu přibližně na dvojnásobek, protože se jedná o krytí častějších rizik, než při pojištění rizika smrti.

K hypotéce je často uzavíráno rizikové životní pojištění s klesající pojistnou částkou, která kopíruje splácení hypotečního úvěru.

Vybrat nejvýhodnější životní pojištění k vaší hypotéce dokáže finanční poradce, který vybírá z kompletní palety.

Kontaktní údaje
Finanční poradce
Menu
Tématické stránky
Hypotéka je je účelový úvěr, jištěný zástavou nemovitosti. V některých případech je výhodné (či bankou přímo požadované) další jištění hypotéky pomocí životního pojištění.
Životní pojištění k hypotéce
Jaké životní pojištění k hypotéce uzavřít, aby finanční náklady byly co nejnižší?

Životní pojištění