Životní pojištění

Změny životního stylu, které s sebou přinášejí zdravotní rizika

Během posledního desetiletí značně vzrostl počet rakovinových onemocnění. Částečně si za to lidé mohou sami, jelikož měny životního stylu, které s sebou přinášejí zdravotní rizika. Nejčastějšími příčinami pak jsou opalování a alkohol. Nejsou to pochopitelně vynálezy našeho století, avšak nyní s nimi zacházíme mnohem lehkovážněji, než naši předkové.

Právě opalování přisuzují odborníci narůst výskytu rakoviny, v první řadě maligního melanomu, který představuje nejnebezpečnější formu rakoviny kůže. Současný životní styl na tom má svou vinu, protože z opalování se stal takřka národní sport. Další riziko spojené s vystavování kůže slunečnímu záření však přináší i způsob oblékání, který nám mnohdy před UV zářením poskytuje ochranu téměř nulovou.

V těsném závěsu pak kráčí kráčí rakovina plic, podporovaná kouřením, a rakovina dutiny ústní či ledvin, způsobovaná nadměrným pitím alkoholických nápojů.

Dva z pěti případů rakoviny jsou způsobeny nesprávným životním stylem, který je zapříčiněn proměnami vzorců lidského chování.

Zvláště varující skutečností pak je, že se snižuje věk postižených některým typem rakoviny.

Další články:
Životní pojištění k hypotéce umí předejít finančním následkům různých životních situací.
Jak nastavit životní pojištění pro děti, aby byly vhodně zabezpečeny.
Životní pojištění a úspora zaměstnavatele, která vzniká daňovým odpočtem.

Kontaktní údaje
Finanční poradce
Petr Boubel
Telefon: +420 607 818 462
e-mail: financni-poradce-plzen@seznam.cz
Menu
Tématické stránky

Změny životního stylu, které s sebou přinášejí zdravotní rizika. Během posledního desetiletí značně vzrostl počet rakovinových onemocnění.


Životní pojištění